http://اطلاعیه
http://اطلاعیه
ویژگی های مهم تبلیغات اینترنتی موفق

برای موفقیت در تبلیغات اینترنتی ویژگی های مهم تبلیغات اینترنتی موفق را باید مدیر هر کسب و کار بداند و در تبلیغات اینترنتی خو به کار بگیرید. تا نتایج قابل قبولی را در تبلیغات اینترنتی خود و ثبت تبلیغات اینترنتی خود بدست بیاورد از این رو هر کسب و کاری که در تبلیغات اینترنتی خود موفق می شود نتیجه آن رعایت کردن این ویزگی ها و به کار گیری آن می باشد که یک تبلیغات اینترنتی موفق وهدفمند باید حتما این ویژگی ها را باید داشته باشد.

 

در عصر حاضر هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی و رسانه های ارتباط جمعی و افزایش کاربران اینترنتی، اکثر افراد جامعه در سراسر جهان ساعت های زیادی  وقت خود را در طول شبانه روز در دنیای مجازی و اینترنت و رسانه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی به سر میبرند، به همین دلیل این امر موجب شده است که مدیران شرکت ها و صاحبان کسب و کارهای مختلف، تبلیغات محصولات و خدمات خودشان را از رسانه به اینترنت هدایت کرده اند و این مسئله باعث شده که امروزه تبلیغات اینترنتی تبدیل به موضوعی پر بازدید و هدفمند در دنیای پررقابت بازاریابی اینترنتی و تجارت شود. از این رو، در این مقاله به تشریح کامل یک تحقیق علمی و ارزیابی شده که در رابطه با ایتم های موثر در موفقیت یک تبلیغ آنلاین انجام شده است، به شما کمک کرده تا در  تبلیغات اینترنتی کسب و کار خودتان حرفه ای تر عمل کنید و نتایج اثر بخشی را در تبلیغات اینترنتی خود بدست بیاورید.

 

1- قابلیت دیده شدن تبلیغات اینترنتی:

در عصر حاضر و مدرن که ما زندگی می کنیم، تبلیغات اینترنتی بسیار پرسر و صدا و کاربردی است اما در این باره سفارش دهندگان آگهی بیش از هر چیزی به ویژگی “قابلیت دیده شدن تبلیغات اینترنتی” و یا به اصطلاح “Ad viewability” تبلیغات اینترنتی توجه بسیار زیادی دارند. این موضوع به حدی مورد اهمیت قرار گرفته است که در سالهای گذشته بخش “آگهی و تبلیغات گوگل” به عنوان یکی از قدرتمندترین پایگاه های تبلیغات اینترنتی به قابلیت دیده شدن آگهی و تبلیغات تاثیرگذاری آن بر مخاطبین توجه بیشتری کرده و در  این زمینه گارانتی ۱۰۰% ارائه گردیده است.

 

قابلیت دیده شدن یک تبلیغات اینترنتی موفق به چه معناست؟

قایلبیت دیده شدن یک تبلیغات اینترنتی موفق یعنی: حداقل ۵۰% درصد از تصویر آگهی و تبلیغات برای حداقل ۱ ثانیه در معرض دید کاربران اینترنتی قرار بگیرد، که معمولا ۷۶% تبلیغات این ویژگی را دارند. بنابراین اگر تبلیغات اینترنتی کلیک کمی داشته باشد به این معنا نیست که دیده نشده است.

 

معیار های اندازه گیری تاثیر تبلیغات بر روی مخاطبین و کاربران

۱- مدت زمان اولین بازدید کاربر

معمولا بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلی ثانیه طول میکشد تا کاربران اینترنتی و در هر ثانیه، ۳ تا ۴ مرتبه به تبلیغات اینترنتی نگاه کنند. و بعد از نگاه کردن بر وی تبلیغات کلیک کنند و وارد صفحه تبلیغات اینترنتی شوند.

۲ – مجموع مدت زمان بازدید کاربر از تبلیغات اینترنتی

۳ – تعداد دفعات مشاهده شده تبلیغات اینترنتی

۴ – درصد مشاهده تبلیغات اینترنتی توسط مخاطبین

۵ – درصد کلیک بر روی تبلیغات اینترنتی توسط کاربران

 

2- تبلیغات اینترنتی مرتبط:

براساس تحقیقات انجام گرفته در حوزه تبلیغات اینترنتی، ثابت شده است که تبلیغات اینترنتی که مرتبط به کار فعلی کاربران می باشد ۸۰% بیشتر از تبلیغات های بی ربط مورد توجه قرار میگیرند. علاوه بر این، تبلیغات اینترنتی مرتبط با جستجوی کاربران در وب سایت ها نیز ۲/۵ برابر بیشتر از طریق موتورهای جستجو معرفی شده و میزان کلیک آنها نیز ۵ برابر بیشتر از آگهی های غیر مرتبط می باشد.

 

3- جایگاه قرارگیری تبلیغات اینترنتی:

طبق نظرسنجی هایی که از شرکت کنندگان در تبلیغات اینترنتی انجام گرفته، از آنها  در خصوص جایگاه تبلیغات اینترنتی پرسیده شده است که چه نوع تبلیغ اینترنتی نظر آنها را بیشتر جلب کرد است؟ بیش از ۸۰% اظهار کردندکه بنرهای تبلغاتی که در بالای صفحات قرار دارند سریعتر مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت. این تاثیرگذاری زمانی بیشتر خواهد شد که تبلیغات اینترنتی در این مکان به حالت متحرک قرار بگیرد.

 

4- طراحی بنر تبلیغات اینترنتی:

طبق نتیجه دیگری که از تحقیقات روی تبلیغات اینترنتی انجام شده نشان داده است، طراحی بنر تبلیغات اهمیت بالای در تبلیغات اینترنتی برخوردار بوده است. تبلیغات اینترنتی که طراحی ضعیف تری داشته اند بسیار کمتر توسط شرکت کنندگان در نظرسنجی ها بر روی آنها کلیک شده اند، بنابراین اگر آگهی  و بنر تبلیغات اینترنتی شما به هر فرمتی که است به اندازه کافی  باید حتما جذاب و حرفه ای به نظر نرسد مردم را برای ادامه مسیر ترغیب نخواهد کرد.

در ضمن باید به خاطر داشته باشید که در تبلیغات های اینترنتی استفاده از ویدئو، عکس، انیمیشن و رنگ های گیرا بسیار بیشتر نسبت به متن ها و مطالبی که میگویید تاثیرگذار خواهند بود. به همین دلیل تبلیغات شلوغی اجرا و پیاده سازی نکنید ، در قبال آن سعی کنید تا آگهی و تبلیغات شما ساده اما چشم نواز به نظر آید و اطمینان حاصل کنید که راههای ارتباطی با شما در تبلیغات اینترنتی کاملا مشخص باشد.

 

5- تکرار تبلیغات اینترنتی:

طبق تحقیقات بدست آمده تبلیغات اینترنتی که در چندین صفحه یک سایت و یا همزمان در سایت های مختلف قرار دارند ۲/۸ برابر بیشتر نسب به زمانی که فقط در یک سایت و یا یک صفحه قرار دارند، دیده خواهند شد. همچنین، نتایج تحقیقات ثابت کرده است که قابلیت دیده شدن اینگونه تبلیغات اینترنتی ۶۵% درصد بیشتر است. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که با توجه به حجم بالای تبلیغات اینترنتی، هویت سازی و تکرار تبلیغات اینترنتی یک ثبات، کلید موفقیت آگهی و تبلیغات شما در دیده شدن خواهد بود. قابلیت دیده شدن در تبلیغات اینترنتی نمیتواند تضمین کننده موفقیت یک تبلیغات در جذب مخاطب باشد، بلکه دسته ای از ویژگی های متفاوت در کنار هم نیاز است تا تبلیغات اینترنتی، مورد توجه قرار گرفته و کاربر را پیگیر سازد. همچنین در تبلیغات اینترنتی، باید به درک این مسئله برسیم که فقط میزان کلیک بر روی تبلیغات نمیتواند اثبات کند که به هدف اصلی در تجارت مان رسیده ایم بلکه، بعد از قانع ساختن مشتری به کلیک، باید مراحلی که موجب خرید کاربر میشود نیز درنظر گرفته شود.

 

به همین دلیل برای شروع کردن یک تبلیغات اینترنتی موفق باید تمامی راه حل ها را در تبلیغات اینترنتی خودتان از طراحی کمپین گرفته تا اجرا و نمایش تبلیغات اینترنتی تان همگی باید طبق برنامه ریزی صورت بگیرد. با ثبت آگهی رایگان در سایت تبلیغات اینترنتی اطلاعیه بهترین نتایج را در تبلیغات اینترنتی خودتان  بدست بیاورید.

 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *